Denník N

Newsfilter: Matovič utŕžil zdrvujúcu porážku

Igor Matovič. Foto - TASR
Igor Matovič. Foto – TASR

1. Rozvracač. 2. Víťaz Heger. 3. Šeliga si skúša napraviť meno.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Rozvracač

Parlament veľkou väčšinou schválil výrazné zvýšenie platov nemocničných lekárov, na ktorom sa v sobotou dohodla vláda s odborármi. Za zákon v zrýchlenom konaní hlasovalo až 138 zo 139 prítomných poslancov.

Poslanci prijali aj pozmeňujúci návrh OĽaNO, vďaka ktorému sa sestrám a ostatným zdravotníkom budú zvyšovať platy 30 rokov rovnako ako lekárom.

Keďže posledný deň pred skončením ultimáta vláda a odborári podpísali memorandum aj o ostatných požiadavkách, lekári dosiahli, čo chceli.

Naopak, Igor Matovič, ktorý tesne pred hlasovaním vyhlásil, že by bolo správne, aby zvyšovanie platov pre lekárov v parlamente neprešlo, utŕžil takú porážku, že ak by mal v sebe štipku chochmesu, v najbližších hodinách by podával demisiu a skladal funkciu predsedu OĽaNO.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

Igor Matovič

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie