Denník N

Newsfilter: Teoreticky existuje veľa iných možností než návrat Smeru či súčasná katastrofa, ale zatiaľ ich nevidno

Igor Matovič a Eduard Heger na rokovaní s lekárskymi odborármi. Foto – Úrad vlády SR
Igor Matovič a Eduard Heger na rokovaní s lekárskymi odborármi. Foto – Úrad vlády SR

1. Nádej sa zatiaľ nečrtá. 2. Kollár je súčasťou širšej protiofenzívy. 3. Pre SaS už niet návratu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Kde sa črtá nádej?

Pri pohľade na udalosti z posledných dní a to, čo nás čaká v najbližšom čase, sa človek nemôže ubrániť dojmu, že ide o žáner tragédie. Akékoľvek predstaviteľné vyústenie pôsobí pesimisticky. Z Pandorinej skrinky slovenskej politiky stále vychádzajú hrozné veci a nádej, ktorá sa hádam skrýva na jej dne, stále nevidno.

Chronické problémy. Iste, sú momenty, keď to tak hrozivo nevyzerá. Nech jej už predchádzalo čokoľvek, sobotná dohoda s lekármi i súvisiace hlasovanie parlamentu boli ukážkou, že v slovenskej politike dokáže víťaziť aj racio a dobrá vôľa. Lenže ani len tento slušný výsledok nezostal bez pachuti. Ako sa dalo čakať, niekoľkokrát sa o ňu postaral Igor Matovič – najprv novým geniálnym nápadom, ktorým rúcal všetko dovtedajšie úsilie, neskôr snahou dehonestovať lekársky stav a nakoniec výzvou parlamentu, aby dohodu neodobril.

To je však nič oproti viacerým chronickým problémom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

SaS

Komentáre

Teraz najčítanejšie