Denník N

Newsfilter: Teoreticky existuje veľa iných možností než návrat Smeru či súčasná katastrofa, ale zatiaľ ich nevidno

Igor Matovič a Eduard Heger na rokovaní s lekárskymi odborármi. Foto – Úrad vlády SR
Igor Matovič a Eduard Heger na rokovaní s lekárskymi odborármi. Foto – Úrad vlády SR

1. Nádej sa zatiaľ nečrtá. 2. Kollár je súčasťou širšej protiofenzívy. 3. Pre SaS už niet návratu.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Kde sa črtá nádej?

Pri pohľade na udalosti z posledných dní a to, čo nás čaká v najbližšom čase, sa človek nemôže ubrániť dojmu, že ide o žáner tragédie. Akékoľvek predstaviteľné vyústenie pôsobí pesimisticky. Z Pandorinej skrinky slovenskej politiky stále vychádzajú hrozné veci a nádej, ktorá sa hádam skrýva na jej dne, stále nevidno.

Chronické problémy. Iste, sú momenty, keď to tak hrozivo nevyzerá. Nech jej už predchádzalo čokoľvek, sobotná dohoda s lekármi i súvisiace hlasovanie parlamentu boli ukážkou, že v slovenskej politike dokáže víťaziť aj racio a dobrá vôľa. Lenže ani len tento slušný výsledok nezostal bez pachuti. Ako sa dalo čakať, niekoľkokrát sa o ňu postaral Igor Matovič – najprv novým geniálnym nápadom, ktorým rúcal všetko dovtedajšie úsilie, neskôr snahou dehonestovať lekársky stav a nakoniec výzvou parlamentu, aby dohodu neodobril.

To je však nič oproti viacerým chronickým problémom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

Maroš Žilinka

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

SaS

Komentáre

Teraz najčítanejšie