Denník N

Newsfilter: Niečo je zle, keď je takmer polovici voličov dobrý Pellegrini  

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Aj toto sú výsledky premiérovania Matoviča a Hegera. 2. Zatiaľ nevieme, čo s Maďarmi. Matovič chcel pomôcť Orbánovi. 3. Ľudia nepodplácajú lekárov, aby im dorovnali mzdy. Chcú lepšie služby.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Aj toto sú výsledky premiérovania Matoviča a Hegera 

Predseda Hlasu Peter Pellegrini môže pokračovať v tom, čo robí od momentu, keď ohlásil svoj fyzický (či aj mentálny, to je na debatu) odchod zo strany Smer.

Teda príliš sa nevyhraňovať, občas hrať na obe strany, tváriť sa konštruktívne, zbytočne neurážať a nehrotiť napríklad v kultúrno-etických témach, vyhýbať sa slovníku a spôsobom svojho bývalého straníckeho šéfa Roberta Fica, ale stále si udržiavať kritický tón k vládnej koalícii a ešte sa aj tváriť sociálne, ba priam ľudovo.

To všetko v kombinácii s tým, ako sa v tomto – treba povedať, že objektívne neľahkom – období (ne)osvedčili dvaja premiéri z OĽaNO, z neho podľa prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N v tejto chvíli robí najprijateľnejšieho kandidáta na post predsedu vlády po budúcich voľbách.

Na tomto poste si ho vie predstaviť 44 percent opýtaných, aj keď netreba opomenúť, že pre 47 percent oslovených v prieskume je skôr nevhodným alebo veľmi nevhodným kandidátom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Zdravotníctvo

Komentáre

Teraz najčítanejšie