Denník N

Týždňový newsfilter: Že vraj progresívny puč riadený z Prezidentského paláca. A tentoraz to nehovorí Fico

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. SaS chce byť tvrdá opozícia, pôsobí to zvláštne. 2. Súmračná sága narazila na paragraf 363. 3. Matovičovi už nedôveru vyslovili.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. SaS chce byť tvrdá opozícia, pôsobí to zvláštne   

Vo štvrtok SaS najprv podržala vo funkcii najodvolávanejšieho ministra Hegerovej vlády Romana Mikulca a krátko na to prišla s návrhom na vyslovenie nedôvery celému kabinetu. Ten jej pomohol podať svojimi podpismi Hlas.

Okamžite sa vyrojili názory komentátorov na to, či si to SaS správne načasovala a čo tým okrem pokusu naštartovať svoje klesajúce preferencie sleduje.

Oveľa zaujímavejšie však bolo to, s akými teóriami vyšli vládni politici. Niektorí z nich, ako Milan Krajniak (Sme rodina), Györgyi Gyimesi (OĽaNO) alebo Igor Matovič (OĽaNO), v tom vidia dohodu medzi Prezidentským palácom, SaS a Hlasom s cieľom nastoliť progresívnu vládu, ktorú nikto nevolil. Krajniak na to používa slovo progresívny puč, Gyimesi dúhová revolúcia, Matovič zase hovorí o bábkovej vláde.

Toto sú vyjadrenia nie nepodobné tým, aké mal v časoch protestov po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vtedajší premiér Fico

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie