Denník N

Newsfilter: Kríza kríz má meno Matovič

Minister financií Igor Matovič. Foto - TASR
Minister financií Igor Matovič. Foto – TASR

1. Stav Igora Matoviča sa zhoršuje. 2. Koaličná rada rokuje o prežití. 3. Viktor Orbán má nového Andreja Danka.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Stav Igora Matoviča sa zhoršuje

S čerstvým slovným vynálezom Igora Matoviča, že v Slovensko je v „polykríze“, sa dá súhlasiť. Najprv covid, potom vojna na Ukrajine a potom skokové zdraženie energie – to zloží aj silnejších tigrov, než sú tatranskí.

Matovič aj v tento pondelok hovoril o krízach, keď sa v rádiu rozrečnil o veľkom progresívnom komplote na zvrhnutie vlády.

Scenár komplotu je jednoduchý: opozičné parlamentné strany pod vedením SaS, Hlasu a Progresívneho Slovenska odhlasujú pád vlády a prezidentka vzápätí menuje úradnícky kabinet, do ktorého prepašuje politikov Progresívnho Slovenska. „Všetko k tomu smeruje. Tak sa to zdá,“ hovoril Matovič.

Úloha prezidentky sa podľa Matoviča začala už v 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Komentáre

Teraz najčítanejšie