300 slov z MS: Divoké, reagoval na ich dominanciu novinár. Brazíliu však trápili dve dôležité veci

Brazílska oslava po góle. Foto - TASR/AP
Brazílska oslava po góle. Foto – TASR/AP

Rýchly prehľad diania, aby ste vedeli, o čom všetci rozprávajú.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Tento text vychádza po každom dni MS vo futbale, môžete si ho dať posielať na e-mail a každý deň okolo poludnia vypočuť aj ako podcast.

Ani pondelkové zápasy nepriniesli žiadne osemfinálové prekvapenie. Kým Chorváti rozhodli o svojom postupe až po penaltovom rozstrele, Brazílčanom stačila úvodná štvrťhodina, aby potvrdili, že sú právom jedným z najväčších kandidátov na trofej pre majstrov sveta.

Skóre otvoril v 7. minúte Vinícius Júnior, v 13. minúte zvýšil z penalty na 2:0 Neymar a do konca prvého polčasu sa k nim pridali Richarlison a Lucas Paquetá. Brazília strelila štyri góly v úvodnom polčase na šampionáte prvý raz od roku 1954. Vtedy to dokázala proti Mexiku.

Brazílčania hrali uvoľnene a mimoriadne efektívne. V určitých chvíľach sa dokonca zdalo, že sympaticky hrajúcich futbalistov Kórejskej republiky, ktorí patrili k prekvapeniam turnaja, čaká veľmi zahanbujúci výsledok.

„Cez polčas môžu nechať Neymara oddychovať. Divoké,“ zhodnotil na konci jednostranného polčasu novinár Carl Anka z Athleticu.

Neymar nastúpil aj po zmene strán, no Brazílčania, pochopiteľne, zvoľnili a aktívne hrajúci súper si dokázal vytvoriť niekoľko dobrých šancí. Z jednej z nich nakoniec padol v záverečnej štvrťhodine aspoň jeden gól.

V prípade Brazílie však nešlo len o víťazstvo. V posledných dňoch celú krajinu znepokojovali dve ťaživé správy, ktoré súvisia s