Denník N

Newsfilter: Koalícia sa prvýkrát rozprávala o predčasných voľbách. Budúci pondelok môže povedať viac

1. Pčolinský navrhol termín. Zatiaľ ho odmietli. 2. Orbánov minister urobil okružnú jazdu po slovenských priateľoch nedemokratických režimov. 3. Žilinkovi vyjadrili podriadení skupinovú dôveru aj bez znalosti spisu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Pčolinský navrhol termín. Zatiaľ ho odmietli

Kým vzduchom lietajú miliardy eur rôznych pomocí a peňazí pre štátny rozpočet (dnes zvýšenie daňového bonusu za nezaopatrené dieťa pre rodiny, zdanenie nadmerných príjmov elektrární, zníženie DPH pre vlekárov, gastro a iné služby), vládna koalícia zažíva takmer klinickú smrť.

Ako píše Miro Kern, na rokovaní koaličnej rady v pondelok prvýkrát padol návrh, že výmenou za schválenie štátneho rozpočtu by sa mali uskutočniť voľby už v septembri 2023, a nie až v marci 2024. S návrhom podľa našich informácií prišiel Peter Pčolinský zo Sme rodina. OĽaNO aj Za ľudí odmietli. Zatiaľ.

Počty pred kľúčovým hlasovaním môžu zmeniť názor. V parlamente sa totiž začne rokovať vo štvrtok o návrhu SaS na odvolanie vlády. V utorok by sa o ňom malo hlasovať. Ďalšia koaličná rada má sedieť na budúci pondelok, a ak bude vtedy jasné, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Rastislav Káčer

Viktor Orbán

Komentáre

Teraz najčítanejšie