Denník N

Svetový newsfilter: Putin nepriamo priznáva problémy, no aj tak sa cíti ako cár

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

Volodymyr Zelenskyj je osobnosťou roka podľa časopisu Time. Redakcia to považovala za prirodzené rozhodnutie a vzhľadom na to, čo sa uplynulých deväť mesiacov deje na Ukrajine, sa niet čo čudovať. Vladimir Putin anketu nevyhral, no určite ho to netrápi. Jeho najnovšie vyjadrenia ukazujú, že sa aj tak považuje za veľkú osobnosť. V jeho výrokoch sa však dá nájsť aj nepriame priznanie toho, že Rusko na Ukrajine zlyhalo.


Európa: Putin znovu vzýva Petra Veľkého

Rusi plánovali, že vojna na Ukrajine nebude trvať dlho. Podľa nedávnej analýzy britského think-tanku RUSI si mysleli, že krajinu obsadia do desiatich dní a do leta si ukrajinský národ podrobia.

Je december, prešlo takmer 10 mesiacov a koniec vojny je v nedohľadne. Rusi zmenili plány. Aj podľa generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga im momentálne viac vyhovuje operačná pauza, aby sa dali dokopy a pripravili na jarnú ofenzívu. Počas nej chcú získať minimálne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Donald Trump

Nepokoje v Iráne

Svetový newsfilter

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Volodymyr Zelenskyj

Svet

Teraz najčítanejšie