Denník N

Týždňový newsfilter: Nový pokus o nájdenie dna slovenskej politiky sa volá Martin Borguľa

Martin Borguľa. Foto N - Tomáš Benedikovič
Martin Borguľa. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Ak má Pellegrini pravdu, „protikorupčná“ koalícia je rukojemníkom podozrivého korupčníka. 2. Topiaci sa aj Spolu chytá. 3. Prípad Žilinka – keď má generálny prokurátor politické ambície, nemôže to dopadnúť dobre.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Ak sa potvrdí klebeta, „protikorupčná“ koalícia je rukojemníkom podozrivého korupčníka

Počas víkendu sa mierne znížila pravdepodobnosť, že parlament v utorok vysloví nedôveru vláde Eduarda Hegera. Premiér za to vďačí sobotňajšiemu snemu strany Spolu, ktorá sa rozhodla, že jej predseda a jediný poslanec Miroslav Kollár nebude hlasovať za odvolanie. V Spolu sú však pripravení rokovať o septembrovom termíne predčasných volieb.

Šesť neistých. V tejto chvíli to znamená, že proti vysloveniu nedôvery je po celom týždni neistoty a márneho hľadania jasnej odpovede 73 poslancov, za 71 a 6 zvyšných je neistých.

Vládu podrží 47 zástupcov OĽaNO, 19 Sme rodina, 3 zo Za ľudí, odídenec z SaS Martin Klus, bývalí poslanci OĽaNO Ján Mičovský a Katarína Hatráková plus spomínaný Kollár. Presne naopak sa rozhodol jeho niekdajší súputník Tomáš Valášek z PS, Hlas, Smer, SaS, ĽSNS a Republika.

Aby kabinet padol, zo zostávajúcej šestice proti nemu musia hlasovať aspoň piati, aby návrh získal 76 hlasov. Každý z nich niečo od vlády bude chcieť, aby ju podržal. Traja tarabovci napríklad

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Demokrati

Hegerova vláda

Maroš Žilinka

Mikuláš Dzurinda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Roman Mikulec

Komentáre

Teraz najčítanejšie