Denník N

Newsfilter: … a takto sa skončilo volebné víťazstvo obyčajných ľudí Igora Matoviča

Igor Matovič počas víťaznej volebnej noci v roku 2020. Foto N – Tomáš Benedikovič
Igor Matovič počas víťaznej volebnej noci v roku 2020. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Dajte si poslednú večeru. 2. A čo na to Žilinka? Mňau, mňau, haf, haf. 3. Ministerstvo školstva sa už vykuklilo.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vaše nápady na digitálne riešenia podporí digitálny Smart grant od ČSOB Nadácie.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Dajte si poslednú večeru

Zostáva niekoľko hodín do hlasovania o páde vlády a nikto nevie, ako to dopadne. Nevedia to ani lídri koalície, ktorí možno práve sedia na poslednej ozajstnej koaličnej rade. Nemôžu to vedieť, pretože už stratili kontrolu nad mocou, ktorú získali vo voľbách.

Ak budú chcieť ďalej vládnuť, musia sa o moc podeliť s každým, kto si zapýta. Odteraz až do svojho trpkého konca sú odsúdení na ponižujúce žobranie o každý hlas. Politická spodina sa na nich bude pozerať zvrchu – Vorobelová, Borguľa, Čepček aj tarabovci.

Presne tak ako teraz. Obyčajní ľudia z OĽaNO a Za ľudí už v kuloároch oplakávajú prehru, ale tajne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie