Denník N

Testy na otras mozgu nie sú zábava, hovorí Slafkovský a žartuje: Mám však východoeurópsku hlavu, po hitoch som v poriadku

Slafkovský hovorí, že by si prial, aby hral Montreal proti Calgary častejšie. Klub oba zápasy vyhral a on strelil minule gól a teraz mal asistenciu. Foto - TASR/AP
Slafkovský hovorí, že by si prial, aby hral Montreal proti Calgary častejšie. Klub oba zápasy vyhral a on strelil minule gól a teraz mal asistenciu. Foto – TASR/AP

Aj mama mu písala, ako hrať. Slafkovský ma za sebou azda najlepší zápas v NHL

Juraj Slafkovský a Adam Ružička nastúpili proti sebe v krátkom čase druhý raz.

Prvého decembra v Calgary patrili obaja slovenskí hokejisti k najaktívnejším hráčom na ľade. Montreal vtedy vyhral 2:1 a Slafkovský strelil gól už v trinástej sekunde. Neskôr trafil žrď po prieniku, pri ktorom puk zobral v obrannom pásme a prekorčuľoval s ním až pred brankára Jacoba Markströma. Adam Ružička si pripísal asistenciu v presilovke a žrď trafil dokonca dvakrát.

Po jedenástich dňoch sa oba tímy stretli v Montreale. Canadiens opäť vyhrali 2:1, hoci až po nájazdoch. Ružička bol tentoraz menej aktívny, no Slafkovský odohral zrejme svoj najlepší zápas v NHL. Peknou prihrávkou pripravil vyrovnávajúci gól Josha Andersona, no bol aj v mnohých ďalších zaujímavých situáciách, ktoré si prejdeme.

Po zápase hovoril, že mu už aj mama radila v esemeske, čo má vo svojej hre zlepšiť.

V noci hral aj Pittsburgh Penguins, ktorý súboj proti Dallasu označil za „pride zápas“. Už tretí rok za sebou takto klub podporil queer ľudí. Hráči mali na rozkorčuľovaní dresy s dúhovým logom, hrali s dúhovým pukom a hokejky mali oblepené dúhovou páskou.

Slafkovský vie, čo musí zmeniť

Juraj Slafkovský sa ešte pred zápasom postavil pred miestnych novinárov, ktorí sa ho pýtali na najväčší nedostatok v jeho začiatkoch v NHL. Draftová jednotka sa zatiaľ nevie dostatočne chrániť a príliš často dostáva od súperov nebezpečné hity.

Slafkovský na otázku, čo s tým plánuje robiť, tradične reagoval aj s humorom, no uznal, že je to problém, ktorému sa musí vážne venovať.

„Nie je dobré, keď každé dva týždne dostanete hit do hlavy a musíte ísť na

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Slafkovského začiatky v NHL

Reportér Denníka N Štefan Bugan na mesiac vycestoval do Kanady, aby pripravil sériu článkov o začiatkoch hokejistu Juraja Slafkovského v klube NHL Montreal Canadiens.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie