Denník N

Newsfilter: U Matoviča vymýšľajú, ako naložiť s pádom vlády

Eduard Heger a Igor Matovič. Foto N - Tomáš Benedikovič
Eduard Heger a Igor Matovič. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Čo vyhovuje Matovičovi a Kollárovi. 2. Správa o Slovensku. 3. Inflácia je najvyššia za posledných 22 rokov.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Čo vyhovuje Matovičovi a Kollárovi

OĽaNO v utorok aj v stredu vo vládnom hoteli Bôrik rokovalo o tom, ako predísť pádu vlády.

Či rekonštruovať vládu odchodom Igora Matoviča a dohodnúť sa so SaS na podpore do riadnych volieb, či sa dohodnúť na predčasných voľbách na budúci rok, alebo vraj po novom, či nemá predseda vlády predbehnúť opozíciu a podať demisiu sám, aby vláda do predčasných volieb neprišla o svoje kompetencie.

Do poslednej chvíle pred hlasovaním o 17.00 vo štvrtok nič nie je isté. Ale netreba pochybovať, že sa opäť rozhodne podľa záujmu Igora Matoviča.

Dohoda s SaS.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Hegerova vláda

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Komentáre

Teraz najčítanejšie