Denník N

Newsfilter: Vláda padla a Matovič to už nemôže hádzať na nikoho iného

Igor Matovič. Foto - TASR
Igor Matovič. Foto – TASR

1. Matovič všetko zmeškal. 2. SaS sa už nemožno ani trochu čudovať. 3. Z tohto nová väčšina nebude.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

Dnes 78 poslancov hlasovalo za pád vlády. Dá sa predpokladať, že aj mnohí z tých, ktorí si takýto koniec neželali, si nakoniec vydýchli, že je to už za nami. Zvlášť po informácii o jednej z najzvláštnejších demisií v ponovembrových dejinách, ktorú predviedol hlavný aktér posledných troch rokov a hlavná príčina dnešného zmaru Igor Matovič. Ale poďme od začiatku.


1. Matovič všetko zmeškal

Šéf OĽaNO a minister financií vo štvrtok doobeda konečne spravil to najrozumnejšie, čo mohol – ponúkol svoju funkciu. No ešte pred reakciou SaS bolo jasné, že Matovičov návrh má pár vážnych zádrhov.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

SaS

Komentáre, Slovensko

Teraz najčítanejšie