Denník N

Bolo hrozné vidieť vlastného brata, ako na mňa reve, hovorí princ Harry v dokumente, ktorý obhajuje Meghan a ich odchod

Reprofoto - Netlix
Reprofoto – Netlix

Šesťdielny dokument spoločnosti Netflix vysvetľuje rozhodnutie princa Harryho a jeho manželky Meghan opustiť britskú kráľovskú rodinu.

„Byť súčasťou kráľovskej rodiny znamenalo byť v Británii. Takže mi chýba Británia, chýbajú mi priatelia,“ povie princ Harry takmer na konci dokumentu Harry a Meghan, ktorý zverejnila streamovacia spoločnosť Netflix.

Manželský pár, ktorý sa v roku 2020 vzdal všetkých povinností v britskej kráľovskej rodine, sa v šiestich častiach snaží vysvetliť svoje rozhodnutie odísť do USA a žiť podľa vlastných pravidiel.

Miestami ich rozprávanie vyznieva pateticky, chaoticky a nesúvisle, no hlavne je akoby obhajobou Meghan Marklovej, ktorá sa vydala do kráľovskej rodiny bez toho, aby vedela, čo to prinesie.

Stojí to za to?

Šestdielny seriál zverejnil Netlflix postupne. Prvé tri časti boli dostupné už minulý týždeň a približujú detstvo a rodinné zázemie Harryho a Meghan. Kým pri bratovi nasledovníka britského trónu sa tvorcovia sústredili na jeho mamu, princeznú Dianu, pri Meghan zvolili pohľad na to, ako sa jej rodičia rozviedli a jej potom chýbal skutočný domov.

Rozprávanie manželského páru, ktorý sa pred dvoma rokmi presťahoval do Kalifornie, dopĺňajú ich osobné fotky a videá z čias, keď sa spoznali a tajne spolu randili. Keď sa ich vzťah prevalil na verejnosť, začali byť vystavení obrovskému tlaku médií, ktorý si predovšetkým Meghan dovtedy nevedela predstaviť.

„Stojí ti to za to? Vieme,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Britská kráľovská rodina

Kultúra, Svet

Teraz najčítanejšie