Messi dosiahol svoj olymp, dorovnal Maradonu a Pelého. Kocian, Sapara a Jendrišek hodnotia finále MS

Zľava: Ján Kocian, Marek Sapara a Erik Jendrišek. Foto - N, TASR
Zľava: Ján Kocian, Marek Sapara a Erik Jendrišek. Foto – N, TASR

Argentína zdolala vo finále MS Francúzsko v penaltovom rozstrele. Zápas sa skončil v riadnom hracom čase 2:2 a po predĺžení bol stav 3:3.

Denník N položil päť otázok trom odborníkom. Odpovedali Ján Kocian, Marek Sapara a Erik Jendrišek.

Otázky:

1. Argentína sa napriek problémom stala majstrom sveta. Čo rozhodlo o jej triumfe a je zaslúženým víťazom?
  2. Hviezdou šampionátu bol Lionel Messi, ktorý získal vytúžený titul. Je najlepším hráčom histórie?
  3. Prečo si to Argentína tak veľmi skomplikovala, keď v riadnom hracom čase viedla 2:0 a jednoznačne dominovala?
  4. Mbappé dal hetrik a premenil aj svoj pokus v penaltovom rozstrele. Ako hodnotíte jeho výkon?
  5. Kto bol najlepším hráčom zápasu?

Ján Kocian

tréner slovenskej reprezentácie v rokoch 2007 a 2008, televízny expert

Argentína je podľa mňa zaslúženým víťazom. Zhruba osemdesiat minút bola lepším tímom a na Francúzov by nikto nestavil ani päť halierov. Dá sa povedať, že prežili klinickú smrť, ale kontaktným gólom sa dostali späť do zápasu a následne vyrovnali. Z celkového hľadiska si však Argentína titul zaslúži.

Argentínčanom sa darilo dlho eliminovať francúzsku útočnú kvalitu: hovoriť sa bude najmä o Lionelovi Messim, ale hráči ako Alexis MacAllister a Rodrigo De Paul podali tiež vynikajúce výkony. Argentíne minimálne prvých osemdesiat minút výborne fungovala defenzíva, a tým nemyslím len obrancov, ale celý jej herný systém. Neskôr zrejme hrala dôležitú úlohu aj únava.