Denník N

300 slov z MS: Obaja Lionelovia ukázali majstrovské ťahy, Messi aj tréner Scaloni. Sekundoval im len trojgólový Mbappé

Foto – AP
Foto – AP

Rýchly prehľad diania, aby ste vedeli, o čom všetci rozprávajú.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„1. Messi, 2. Maradona, 3. Pelé, 4. Ronaldo, 5. Zidane,“ napísal po finále majstrovstiev sveta Jamie Carragher.

Legenda Liverpoolu a dnes expert televízie Sky Sports je len jedným z mnohých, kto po nedeľnom triumfe Argentíny nad Francúzskom zaradil Lionela Messiho na pozíciu najlepšieho futbalistu v histórii.

Titul majstra sveta, ktorý bol jeho hlavným kariérnym cieľom, získal vo veku 35 rokov pri svojom piatom a zároveň poslednom pokuse. Navyše sa mu to podarilo v zápase, ktorý si budeme pamätať ako jeden z najpôsobivejších vôbec.

Argentína ho vyhrala 4:3 po penaltovom rozstrele, Francúzsko bolo blízko veľkého obratu, Kylian Mbappé strelil hetrik a Messi sa aj vďaka dvom finálovým gólom stal najlepším hráčom šampionátu.

A pritom sa 75 minút zdalo, že Francúzsko prehrá po výkone, ktorý nie je hodný finále svetového šampionátu.

Ak by sa tak stalo, ústredným príbehom finále by nebola len výnimočnosť Messiho, ale tiež riskantný a zároveň majstrovský ťah

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

MS vo futbale

Súhrn MS vo futbale

Súhrn toho najdôleležitejšieho z hracieho dňa futbalových MS.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie