Denník N

Newsfilter: Kým Heger s Budajom skúšajú nemožné, Pellegrini už reční o návrate

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Čo na to Pellegrini? S Ficom nie, so Smerom áno. 2. Predsa len sa pokúsia o nemožné. 3. Nový problém s cenou elektriny.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Čo na to Pellegrini? S Ficom nie, so Smerom áno

Od chvíle, čo padla vláda, sa oplatí načúvať Petrovi Pellegrinimu viac než doteraz. Podľa prieskumov má totiž najbližšie k tomu, aby si po voľbách išiel do paláca po poverenie zostaviť novú vládu.

Ako si ju vlastne predstavuje? To, samozrejme, neprezrádza, ale v pondelok v Rádiu Expres čo-to naznačil.

Praktickí ľudia. Povedal napríklad, že „parametre budúcej koalície nebudú závisieť len od toho, aké v nej budú strany, ale aj od kvality koalície, to znamená od schopnosti vládnuť, prijímať rýchle rozhodnutia a vydržať“.

Na to sú podľa predsedu Hlasu potrební „praktickí ľudia“.

Chcel tým Peter Pellegrini vopred ospravedlniť svoje budúce spojenectvo so Smerom, keďže

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Peter Pellegrini

Komentáre

Teraz najčítanejšie