Denník N

Newsfilter: Sulík zachráni Hegera, OĽaNO obetuje Matoviča

Eduard Heger a poslanec Richard Sulík. Foto - TASR
Eduard Heger a poslanec Richard Sulík. Foto – TASR

1. Rozpočet bude, nová väčšina možno tiež. 2. Kollár novú väčšinu nevylučuje. 3. V politike sa nezomiera v boji, ale trpezlivo pracuje.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Rozpočet bude, nová väčšina možno tiež

Parlament vo štvrtok s podporou SaS schváli štátny rozpočet a Igor Matovič odíde z vlády. Dohoda je výsledkom rokovaní premiéra Eduarda Hegera a štátneho tajomníka na ministerstve financií Marcela Klimeka na jednej strane a SaS na druhej.

Témou boli zmeny v rozpočte, ktoré umožnia liberálom podporiť ho. Vyjednávania boli úspešné. V utorok podvečer začal parlament pohodlnou väčšinou aj s hlasmi SaS schvaľovať body potrebné na prijatie rozpočtu.

Praktickým dôsledkom pre občanov je, že štát nepôjde od januára do provizória a bude mať peniaze na rôzne druhy pomoci, ktoré už sľúbil.

Čo je obsahom dohody, ktoré dane sa zvýšia a ktoré znížia. Rozpočet podporia

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Eduard Heger

Hegerova vláda

Hlas

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič a Jana Shemesh
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

OĽaNO

Richard Sulík

Rozpočet a dlh

SaS

Sme rodina

Smer

Za ľudí

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie