Nemec robil chyby a pochytil sa s Bedardom. Faul kolenom na Sýkoru nebol zákerný, no vylúčenie malo byť na 5 minút

Connora Bedarda v tomto prípade držal František Dej. Foto TASR/AP

Juraj Slafkovský sa v Colorade rozcvičoval na zápas proti obhajcom Stanley Cupu a v televízii popri tom sledoval svojich kamarátov z reprezentačnej dvadsiatky. Tí hrali prípravný zápas proti Kanade pred svetovým šampionátom.

Mal šťastie, že stihol len prvú tretinu a potom musel ísť hrať. Prvá tretina mala dobrú úroveň z oboch strán, ďalšie dve už len z kanadskej. „Mohlo to už byť dvojciferné, nebyť brankára Andrisíka,“ hovoril expert Craig Button z TSN.

V tom čase sa ešte len skončila druhá tretina.

V nej bolo hlavným motívom, či sa Slovákom podarí vystreliť. V presilovke im to nevyšlo, no napokon 71 sekúnd pred jej koncom vystrelil Dalibor Dvorský – z diaľky a málo nebezpečne. Jej pozitívom bolo len to, že sme prehrali druhú tretinu na strely 1:23 a nie 0:23. Po zápase to bolo na strely 17:47.

Slováci po druhej tretine prehrávali 0:3, napokon prehrali 1:6, no podľa kvality šancí by si zaslúžili vyššiu prehru a nulu v počte strelených gólov, keďže jediný gól za nás strelil do vlastnej siete Shane Wright. Brankárovi Benovi Gaudreauovi zaň sľúbil večeru, ten si však vypýtal radšej Wrightom podpísanú hokejku.

Slafkovský stihol len prvý gól, ktorý strelil Colton Dach, mladší brat jeho spoluhráča Kirbyho Dacha. Potom ho už čakal jeho vlastný zápas, ktorý pre neho opäť nedopadol najlepšie. Tréner ho tretí raz za posledné štyri zápasy prestal posielať v tretej tretine na ľad.

Zase trochu iný Bedard

Zaplnený štadión, tvrdé súboje a strkanie medzi hráčmi po takmer každom prerušení hry. Súboj s Kanadou vôbec nevyzeral ako prípravný.

8800 divákov v Avenir Centre v Monctone chcelo vidieť budúce hviezdy NHL, po zápase sa už kanadský tím presúval do dejiska MS v Halifaxe. Slováci už hrali aj s Filipom Mešárom, Samuelom Honzekom a kapitánom Šimonom Nemcom. Kanadským kapitánom bol Shane Wright, ktorého Nemec so Slafkovským nečakane predbehli na júlovom drafte.

Kanada predtým porazila Švajčiarov 6:0 a Wright po zápase kriticky označil kanadský výkon za „pomalý a nedbalý“. Slováci prehrali s Nemcami 0:5 a náš tréner Ivan Feneš povedal, že „sme boli dominantní v hre 5 na 5, no nezvládli sme presilovky a oslabenia“.

Diváci boli najviac zvedaví na Connora Bedarda, ktorý by mal byť jednotkou budúcoročného draftu. 17-ročný hráč dlhodobo udivuje svojou výnimočnou strelou, no proti Švajčiarom sa ukázal najmä ako excelentný tvorca hry. A proti Slovákom ho zas bolo najviac vidieť v súbojoch.

Viackrát bol na trestnej lavici – vylúčili ho za krosček zozadu na nášho hráča, za faul na brankára aj za strkanie po odohratí hry. Najviac sa pochytil so Šimonom Nemcom. Prišiel sa ho vtedy