Denník N

„Budajčatá“ so štokholmským syndrómom

Udalosťou týždňa bolo, že americký prezident Joe Biden hostil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Bielom dome. Potvrdil tým, že Spojené štáty budú naďalej mohutne podporovať statočný boj Ukrajincov proti ruským okupantom. Zelenskyj vystúpil aj v kongrese a poslanci oboch komôr ho privítali potleskom postojačky. Kremeľ pochopil Zelenského návštevu v USA správne: vyhlásil, že z jeho cesty nevzíde nič dobré. Pre Kremeľ a pre Putina!

Naopak, je trápne, komické a trochu aj dojímavé sledovať, ako sa „budajčatá“ nevedia (nechcú?) razantne odčleniť z OĽaNO, akoby voči človeku, ktorý ich dostal do politiky, u nich naozaj fungoval štokholmský syndróm. Neskoro, ale predsa (alebo predsa, ale neskoro?) im docvaklo, že vo vysokej politike možno slúžiť aj nízkym cieľom, ak človek podľahne kúzlu potkaniarovej píšťalky. Som zvedavý, či, kedy a kde ich aj s ich krstným otcom (mimochodom, stále členom predsedníctva OĽaNO, zaujímavé, však?) uvidím na politickej scéne 2023. A s akým poučením z trojročnej služby u Matoviča.

PF 2023

Rok 2022 nebol dobrý rok. Putin týral Ukrajinu, Matovič Slovensko, fašisti na celom svete šírili nenávisť a na Slovensku zabili dvoch mladých LGBTI ľudí. Rok 2022 bol dobrý rok. Ukrajina hrdinsky vzdorovala, slušný svet jej pomáhal, Slovensko v tejto veci bolo dôležitou súčasťou slušného sveta a citlivosť voči inak orientovaných ľuďom u nás vzrástla.

Na konci odchádzajúceho roka sa patrí zaželať, aby bol ten nadchádzajúci dobrý a šťastný. Želám ho taký nám všetkým, čo chceme žiť na slušnom Slovensku, ba aj tým, čo ho po voľbách 2020 vlastnou neschopnosťou a neraz aj zlomyseľným egomaniactvom takmer priviedli na pokraj skazy, želám im ho s istou nádejou, že sa spamätajú. No nič dobré neželám tým, čo si už teraz mädlia ruky, ako po voľbách Slovensko opäť zneslušnia, zmafiánčia a sfašizujú.

Ak má pre vás práca našich novinárov pred prezidentskými voľbami väčšiu hodnotu, ako je cena predplatného, môžete ich podporiť aj darom. Vopred ďakujeme 🫶

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Komentáre

Teraz najčítanejšie