Denník N

Mešár môže preskočiť farmu ako Suzuki. Montreal je z neho nadšený, hovorí expert na Canadiens

Filip Mešár si za Montreal zahral zatiaľ len v prípravných zápasoch. Foto - TASR/AP
Filip Mešár si za Montreal zahral zatiaľ len v prípravných zápasoch. Foto – TASR/AP

Pri absencii Juraja Slafkovského by mal byť ofenzívnym lídrom slovenského tímu na MS do 20 rokov ďalší draftový výber Montrealu z prvého kola Filip Mešár.

18-ročný hokejista si po dvoch sezónach za mužov Popradu prial pokračovanie medzi dospelými aj po odchode do zámoria. Jeho cieľom bol farmársky tím Montrealu Laval Rockets.

Vedenie Canadiens ho napokon poslalo do tímu Kitchener Rangers v juniorskej OHL. Zámerom bolo, aby tam dominoval, rozvíjal svoje zručnosti a posilnil si sebavedomie.

V doterajších 17 zápasoch za Kitchener nazbieral 22 bodov za 10 gólov a 12 asistencií.

Predpokladá sa, že v budúcej sezóne už bude hrať medzi mužmi. Logickým krokom by bola farma v Lavale, ale expert na Canadiens Arpon Basu si myslí, že Mešár tento medzikrok môže preskočiť podobne ako Nick Suzuki, ktorý išiel z OHL rovno do NHL.

Suzuki odohral v OHL štyri sezóny, do NHL naskočil ako 20-ročný. V lige sa hneď uchytil, toto je už jeho štvrtá sezóna, od jej začiatku je kapitánom Montrealu.

Rob Ramage, riaditeľ rozvoja hráčov v Canadiens, nedávno hovoril, ako Mešárovi v klubovej hierarchii pomohol vydarený predsezónny kemp. „Vynikal a hral ako ozajstný profík. Nezaujal nás len ofenzívou, na mladého hokejistu hrá veľmi zodpovedne,“ povedal pre nhl.com.

V NHL už na jeseň?

Basu píše o Montreale každý deň, pravidelne robí rozhovory s trénerom Martinom St. Louisom aj s ľuďmi z vedenia Canadiens. Pred dvoma týždňami sa rozprával aj s generálnym manažérom Kitcheneru Mikom McKenziem.

„V organizácii ho milujú, Montreal sa teší z toho, ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

MS v hokeji do 20 rokov

NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie