Denník N

Ráno s NHL: Kedy bude Montreal silný a čo všetko preto musí spraviť

Montreal je v prestavbe. Foto - TASR/AP
Montreal je v prestavbe. Foto – TASR/AP

Dobré ráno,

Montreal má veľké problémy so zraneniami. Okrem Juraja Slafkovského zaradil klub medzi zranených hráčov aj Jaka Evansa a Joela Armiu, v zápase proti Winnipegu nemohol hrať ani Jonathan Drouin. Dlhšie zranení sú Sean Monahan, Brendan Gallagher a Kaiden Guhle.

Canadiens napriek tomu vyhrali 4:1, dva góly strelil 33-ročný Rus Jevgenij Dadonov, ktorý sa väčšinu sezóny trápil a klub by ho najradšej vymenil.

„Nemyslím si, že Slafkovského zranenie bude vážne, no pri zraneniach nikdy neviete a klub zatiaľ neposkytol veľa informácií,“ odhaduje Arpon Basu z The Athletic, ktorý pre Denník N priblížil dlhodobé plány klubu.

Nad otázkou, kedy bude Montreal silný, sa zamýšľal aj Brian Wilde z Global News, ktorý porovnal káder Canadiens podľa toho, ako víťazné tímy skladal legendárny tréner Scotty Bowman.

V noci hral zo Slovákov len Martin Fehérváry, ktorý strelil gól a mal aj asistenciu pri prehre Washingtonu 2:4 s Minnesotou. Druhý raz v kariére získal v zápase NHL dva body.

Capitals označili tento zápas ako „Pride Night“ a vyjadrili v ňom podporu LGBTI+ ľuďom. Je to jedna z mnohých iniciatív, ktorými sa kluby NHL snažia ukázať, že hokej je hra pre všetkých.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa každý deň venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Montreal má jeden z najslabších kádrov v NHL. Keď v predsezónnej príprave prehral všetkých osem zápasov, mnohí si mysleli, že to veľmi podobne bude vyzerať aj počas sezóny.

Canadiens na začiatku sezóny výkonmi prekvapili, no v polovici decembra sa dostali do krízy, počas ktorej vyhrali jeden z jedenástich zápasov. Podobne to s klubom môže vyzerať ešte dlho. Ak ste Montrealu začali držať palce v tejto sezóne kvôli Jurajovi Slafkovskému, už ste si zvykli, že prehry sú častejšie ako výhry.

Trpezlivosť by sa však časom mala vyplatiť. Očakáva sa, že Nick Suzuki, Cole Caufield, Kaiden Guhle a Slafkovský budú každým rokom lepší a fanúšikovia veria, že raz by mohli priviesť najúspešnejšie mesto hokejovej histórie k 25. Stanley Cupu.

Keď však novinári z The Athletic odhadovali silu tímov o tri roky (v sezóne 2025/26), Montreal zaradili až na 21. miesto. Koľko rokov teda potrvá, kým bude Juraj Slafkovský súčasťou víťazného tímu?

„Vedenie Canadiens hovorí o troj- až štvorročnom procese. To sa im zdá splniteľné a dali si to za cieľ. Ja to vidím skôr na tie štyri roky,“ hovorí Arpon Basu, ktorý o Montreale píše denne.

Chýba priveľa dielikov v skladačke

Kanadský novinár vysvetľuje, že tu nejde len o dozretie mladých hráčov, ale aj o ďalších nevyhnutných krokoch, ktoré Canadiens musia spraviť, aby boli konkurencieschopní.

„Prioritou číslo jeden je

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Ráno s NHL

Slafkovského začiatky v NHL

Reportér Denníka N Štefan Bugan na mesiac vycestoval do Kanady, aby pripravil sériu článkov o začiatkoch hokejistu Juraja Slafkovského v klube NHL Montreal Canadiens.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie