Denník N

Newsfilter: Nie je všetko (až) také zlé

Igor Matovič. Foto - TASR
Igor Matovič. Foto – TASR

1. Negatívne udalosti sprevádzalo aj pár pozitív.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Vnímajme aj tých pár pozitív

Rok 2022 rozhodne nebude patriť k rokom, ku ktorým v historických prehľadoch nie je veľmi čo napísať. V zahraničnom spravodajstve covid vystriedala vojna nepredstaviteľných rozmerov a potom prišla inflácia, akú sme nezažili desaťročia.

Ani doma to nebolo bohviečo. Neustále spory vyvrcholili pádom vlády. Na konci roku viac ako na jeho začiatku hrozí návrat Fica. Po pandémii a invázii si jedna polovica spoločnosti o tej druhej myslí, že je dezorientovaná. A druhá si myslí to isté o prvej. Opäť raz to cítiť aj na najnižšej úrovni rodín a na Slovensku niet nikoho, kto by tieto priekopy preklenul.

Ale aj pomedzi zlé správy sa občas objaví niečo pozitívne, respektíve existujú aj negatívne udalosti, ktoré mali aj pozitívnu stránku. Priblížme si aspoň tie najdôležitejšie.

Reakcia na zlo.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Komentáre

Teraz najčítanejšie