Denník N

Newsfilter: Nie je všetko (až) také zlé

Igor Matovič. Foto - TASR
Igor Matovič. Foto – TASR

1. Negatívne udalosti sprevádzalo aj pár pozitív.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Vnímajme aj tých pár pozitív

Rok 2022 rozhodne nebude patriť k rokom, ku ktorým v historických prehľadoch nie je veľmi čo napísať. V zahraničnom spravodajstve covid vystriedala vojna nepredstaviteľných rozmerov a potom prišla inflácia, akú sme nezažili desaťročia.

Ani doma to nebolo bohviečo. Neustále spory vyvrcholili pádom vlády. Na konci roku viac ako na jeho začiatku hrozí návrat Fica. Po pandémii a invázii si jedna polovica spoločnosti o tej druhej myslí, že je dezorientovaná. A druhá si myslí to isté o prvej. Opäť raz to cítiť aj na najnižšej úrovni rodín a na Slovensku niet nikoho, kto by tieto priekopy preklenul.

Ale aj pomedzi zlé správy sa občas objaví niečo pozitívne, respektíve existujú aj negatívne udalosti, ktoré mali aj pozitívnu stránku. Priblížme si aspoň tie najdôležitejšie.

Reakcia na zlo.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie