Denník N

Voľby 2023

Smer
22,94 %
PS
17,96 %
Hlas
14,70 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
8,89 %
KDH
6,82 %
SaS
6,32 %
SNS
5,62 %
Republika
4,75 %
Aliancia
4,38 %
Demokrati
2,93 %
Sme rodina
2,21 %
ĽSNS
0,84 %
KSS
0,33 %
Piráti
0,31 %
Modrí
0,26 %
Maďarské fórum
0,11 %
My Slovensko
0,09 %
SOS
0,08 %
Karma
0,08 %
Srdce
0,07 %
Princíp
0,06 %
Vlastenecký blok
0,04 %
Spravodlivosť
0,04 %
SHO
0,04 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 8:50
99,98 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Súdny deň Ficovej podnikateľskej partie nenastal, rok 2023 ich opäť zamestná pojednávaniami

Norbert Bödör (vľavo), Miroslav Výboh, Jozef Brhel (vpravo). Foto N - Tomáš Benedikovič, Vladimír Šimíček
Norbert Bödör (vľavo), Miroslav Výboh, Jozef Brhel (vpravo). Foto N – Tomáš Benedikovič, Vladimír Šimíček

Fico sa obvineniam tento rok vyhol. Mecenášov Smeru však budú súdy intenzívne zamestnávať aj v nasledujúcom roku.

Najprv ukážka toho, ako vyzeral jeden z rušnejších pracovných týždňov nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. V pondelok 14. marca prišiel na Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici ako svedok. O deň neskôr sa na tom istom súde ukázal ako obžalovaný. V piatok 18. marca sa presunul do Bratislavy na Najvyšší súd, ktorý rozhodoval, či sa ako obvinený v ďalšej kauze vráti do väzby.

Bödör nakoniec zostal na slobode, no súdy, vyšetrovatelia a prokurátori ho zamestnávali celý rok. V podobnej situácii je aj ďalší vplyvný podnikateľ Jozef Brhel, ktorý musí chodiť na rovnaký súd ako nitriansky oligarcha, keďže je obžalovaný v kauze Mýtnik.

A do tretice by sa malo v Banskej Bystrici na špecializovanom súde rozhodnúť aj o Miroslavovi Výbohovi. Národná kriminálna agentúra ho obvinila vlani v lete, odvtedy sa Slovensku vyhýba.

Bödör, Brhel a Výboh nemajú spoločné len to, že o ich budúcnosti rozhodnú sudcovia zo Špecializovaného trestného súdu. Spája ich aj silný kontakt na Smer – sú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bödörovci

Kauza Dobytkár

Kauza Mýtnik

Miroslav Výboh

Slovensko

Teraz najčítanejšie