Denník N

Newsfilter: Ešteže Zuzana Čaputová nie je ako Igor Matovič

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

Našťastie, Zuzana Čaputová nie je ako Igor Matovič

Keď prezidentka podpísala štyri dni pred Vianocami kontroverznú novelu „200 eur na dieťa”, vypočula si hneď v ten večer prazvláštnu úľavu od Igora Matoviča. „Som rád, že rodiny sú definitívne v suchu, že akákoľvek zlomyseľnosť pani prezidentky už nezaberie a už 200 eur na dieťa rodinám neukradne.”

Pomenovať to slovom zákernosť je asi zbytočné, pretože to už každý vie, že zákernosť je esenciou Matovičovho vzťahu k druhým ľuďom. Zaujímavý skôr bol logický defekt, akým postavil svoju kritiku prezidentky: Matovič vlastne ľuďom povedal, ako mu odľahlo, že prezidentka už nemôže nepodpísať jeho zákon, pretože ho už podpísala. Bingo!

Jednoducho, Matovičovi sa nezmestili do hlavy obe veci súčasne: prvou bolo jeho presvedčenie, že zlomyseľná prezidentka to deťom nedopraje, a druhou, že to v skutočnosti podpísala.

Chyba v programe. Nebola to len obyčajná chyba uvažovania, v skutočnosti potvrdila, že Matovičov rozum

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie