Denník N

Newsfilter: Aký otec zakladateľ, taká spomienka na narodeninovej oslave

Foto N - Tomáš Hrivňák
Foto N – Tomáš Hrivňák

1. Oslava zodpovedala nálade. 2. Kremskému s Kuriakom nevyšiel návrat do socializmu.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Oslava zodpovedala nálade

Na to, že sa v nedeľu pripomínali tridsiate narodeniny štátu, boli oslavy celkom skromné – zopár prezidentov, zopár príhovorov a dvadsať výstrelov z dela. Vlastne to bolo primerané nálade a výkonu, hlavne tomu z posledných desiatich či pätnástich rokov, keď už bola energia zo zrodenia aj z druhého dychu vyčerpaná a štát viac stagnoval, než napredoval.

Nezabudnúť na Mečiara. Pri predstave, aké oslavy by teraz usporiadal samozvaný zakladateľ štátu Vladimír Mečiar, keby mohol, treba oceniť, akým spôsobom sa naňho spomínalo 1. januára 2023. Teda to, že sa v bratislavskej Redute chystala prezidentka Zuzana Čaputová odovzdať štátne vyznamenania in memoriam Michalovi Kováčovi a v sprievodnom príhovore

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie