Sýkorove slzy vystihujú prehru s Kanadou. Keby tu bol Slafkovský, rozhodol by v predĺžení, povedal Nemec

Smútok Petra Repčíka a radosť kanadských fanúšikov. Foto - TASR/AP
Smútok Petra Repčíka a radosť kanadských fanúšikov. Foto – TASR/AP

Ak ste nepozerali štvrťfinále MS do 20 rokov medzi Slovenskom a Kanadou, minimálne tretiu tretinu a predĺženie si pustite aspoň zo záznamu.

Naozaj to stojí za to, bol to totiž strhujúci zápas, aký sa udeje len raz za pár rokov. Nielen z pohľadu Slovákov, ale aj Kanaďanov.

Kanadský televízny expert Bob McKenzie sa už 35 rokov venuje majstrovstvám sveta do 20 rokov, preto vie porovnávať. „Bola to absolútna klasika. Radím tento zápas k najlepším, aké som vo svojej kariére na dvadsiatkach zažil,“ hovoril po zápase.

Slovensko prehralo 3:4 po predĺžení, o výhre Kanady rozhodol až mimoriadny gól Connora Bedarda. Udialo sa toho toľko, že veľké vypätie prežívali aj diváci. Ťažko sa preto čudovať, ako táto prehra zobrala hráčov, ktorí podali najlepší výkon na turnaji.

Tesne po skončení utišoval plač kapitána Šimona Nemca tréner Ivan Feneš aj asistent trénera Martin Štrbák.