Ráno s NHL: Táto liga nie je pre starých ani nízkych, ale Halák v nej stále bojuje o vytúženú métu

Jaroslav Halák. Foto - TASR/AP; John Minchillo
Jaroslav Halák. Foto – TASR/AP; John Minchillo

Dobré ráno,

Jaroslava Haláka vyhlásili za prvú hviezdu nočného zápasu NHL, v ktorom hokejisti New Yorku Rangers zdolali Vegas Golden Knights 4:1. Slovenský brankár zneškodnil 33 striel hostí a pripísal si piate víťazstvo za sebou.

Z víťazstva sa tešil aj útočník New Jersey Tomáš Tatar, ktorého tím uspel v Dallase 3:2 po predĺžení. Adam Ružička sa po troch zápasoch vrátil do zostavy Calgary, pri výhre 5:2 nad Seattle Kraken nebodoval.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa každý deň venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.

Iba 39 brankárov dosiahlo počas kariéry tristo víťazstiev v NHL a 37-ročný Jaroslav Halák má štatisticky najbližšie k tomu, aby sa stal štyridsiatym. Chýba mu ešte 9 výhier. Počas svojich najlepších rokov by ich dosiahol za približne tretinu sezóny, ale teraz je otázne, kedy a či sa mu to podarí.

Dôvodov je viacero.

Tímovou jednotkou bol naposledy v New Yorku Islanders pred piatimi rokmi a ešte nedávno patril medzi najlepších náhradníkov. Bol dostatočne vyťažovaný a pribúdali mu aj víťazstvá. V covidovom roku 2020 sa dokonca stal jednotkou v Bostone, keď sa Fín Tuukka Rask rozhodol opustiť „bublinu“ v Toronte.