Denník N

Newsfilter: Pellegrini dal OĽaNO a fašistov do jedného vreca. Nesedí to

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1.Bezzásadový Pellegrini povedal áno Smeru aj extrémistom. 2. Heger vyvažuje Matoviča, Kollár predpovedá termín volieb.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Bezzásadový Pellegrini povedal áno Smeru aj extrémistom

Strana Hlas Petra Pellegriniho má zatiaľ nakročené k víťazstvu v budúcich parlamentných voľbách. Akékoľvek vyjadrenie jej predsedu preto poskytuje indície o krokoch budúceho premiéra (samozrejme, nakoniec sa ním nemusí stať). V utorok napríklad oznámil, že vylučuje spoluprácu s ĽSNS a OĽaNO. Obe strany totiž považuje za zlo a hrozbu pre demokraciu.

Na jednej strane ide o pochopiteľné vyjadrenie. Ktokoľvek bude v budúcej vláde, urobí po skúsenostiach s Igorom Matovičom všetko pre to, aby v nej nemusel byť s jeho OĽaNO. Voči obyčajným by navyše bolo príliš láskavé označiť za príčinu ich zlyhania len predsedu. Bez ich servilnej podpory by nemohol všetko tak veľmi pokaziť.

Okrem toho sú medzi nimi aj ľudia, ktorí majú mentálne veľmi blízko ku kotlebovcom, čo sa opakovane ukazuje v parlamente. Napokon od Matoviča pochádza aj Štefan Kuffa, ktorý potom za fašistov kandidoval. OĽaNO navyše naozaj nie je slušná demokratická strana, ale súkromná firma jej predsedu, ktorý si mohol dovoliť nezvolať snem, hoci to podľa stanov musel urobiť.

Ďalší argument v prospech Pellegriniho je, že urobil iba to, čo pred ním OĽaNO v opačnom garde. Obyčajní vylúčili Hlas už dávnejšie.

Ako by mala vyzerať otázka. A napriek tomu Pellegriniho zaradenie OĽaNO na jednu úroveň s fašistami nesedí.

Po prvé,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Eduard Heger

Hegerova vláda

Hlas

Igor Matovič

Kotlebovci - ĽSNS

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

OĽaNO

Peter Pellegrini

Sme rodina

Strana Republika

Komentáre

Teraz najčítanejšie