Denník N

Newsfilter: SaS sa nechce spájať, aj keď na hrane už raz balansovala

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. SaS pôjde sama, len so Sulíkom.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Sama, len so Sulíkom

Agentúrna správa o volebných plánoch Richarda Sulíka priniesla tri dôležité informácie. Po prvé, Sulík bude viesť SaS ako líder kandidátky. Po druhé, o povolebnej spolupráci hovoriť ešte nechce, ale strana vraj má záujem o spoluprácu s pravicovými demokratickými stranami, zatiaľ čo Hlas rozhodne „nie je nejaký želaný partner“. A po tretie, Sloboda a solidarita pôjde do volieb samostatne a nevidí veľké šance v úspešnosti spájania sa subjektov pred voľbami. Ako povedal: „Myslím si, že štyri krát nula je nula, aj 50 krát nula je nula.“

S kým vlastne? To prvé nie je prekvapujúce. Richard Sulík síce ponúkal líderstvo kandidátky či predsednícku funkciu už Ivete Radičovej, Andrejovi Kiskovi aj Ivanovi Korčokovi, no nik z nich ju neprijal. Paradoxne, v samotnej strane za už takmer 14 rokov jej existencie nikoho takého nenašiel.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

SaS

Komentáre

Teraz najčítanejšie