Denník N

Vlhová môže vyrovnať negatívny rekord. Hnevá nás, že výhra ešte neprišla, hovorí asistent trénera

Foto – TASR/Martin Baumann
Foto – TASR/Martin Baumann

Petra Vlhová obsadila v obrovskom slalome v Kranjskej Gore tretie miesto, nečakane vyhrala Valerie Grenierová.

Keď dorazila v druhom kole do cieľa, mala náskok takmer jednej sekundy. Po dlhšej dobe sa po svojej jazde usmievala. Petra Vlhová po príjazde do cieľa druhého kola obrovského slalomu v Kranjskej Gore vedela, že má za sebou dobrú jazdu. Po prvom kole bola šiesta, no na nečakanú víťazku prvého kola Kanaďanku Valerie Grenierovú strácala iba 0,36 sekundy.

Keď potom prišla do cieľa jej rivalka Mikaela Shiffrinová, Vlhová už vedela, že ju tentoraz zdolá. Mala pred ňou náskok 0,93 sekundy. O niekoľko minút však prišla do cieľa Talianka Marta Bassinová s náskokom 0,03 sekundy na Vlhovú.

Slovenská lyžiarka iba rozhodila rukami. Opäť nevyhrá. Na štarte v tej chvíli boli už len tri najrýchlejšie. Talianka Frederica Brignoneová aj Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová však boli pomalšie ako Vlhová. Bude z toho opäť pódium, ale znova nie výhra, pomyslela si zrejme vtedy Slovenka.

Zostávala už iba nečakaná víťazka prvého kola Kanaďanka Valerie Grenierová. Ešte nikdy nestála na pódiu. Pred rokom bola v Kranjskej Gore štvrtá, v roku 2019 zasa štvrtá v super-G v Cortine. Keď bola však teraz aj na treťom medzičase prvá, zdalo sa, že by to mohlo vyjsť.

Napokon prišla do cieľa s náskokom 0,37 sekundy na Bassinovú. Okamžite sa za ňou rozbehol celý kanadský tím, aby ju objal. V obrovskom slalome vyhrala Kanaďanka vo Svetovom pohári naposledy v roku 1974, vtedy triumfovala Kathy Kreinerová.

Opäť v top 3, opäť nie výhra

Petra Vlhová sa popri nečakanej víťazke dočkala z tretieho miesta ďalšieho pódia. V prebiehajúcej sezóne už bola päťkrát tretia a dvakrát druhá. Stále čaká na výhru. Naposledy sa dočkala vlani v marci v obrovskom slalome v Aare.

Keď prišla pred novinárov, dostala otázku, aký mala pocit, keď s náskokom 0,03 sekundy prišla do cieľa Bassinová a bolo jasné, že Vlhová opäť nevyhrá. Slovenka len pokrútila hlavou. „Čo už, taký je šport.“ Bolo jasné, že téme sa radšej nechce venovať. „Ale zasa každé pódium sa počíta,“ dodala. Celkovo však bola so svojou jazdou spokojná.

Vlhová má už momentálne v sezóne sedem pódiových umiestnení bez toho, aby aspoň raz vyhrala. Ak by sa najbližšie dostala na druhé či tretie miesto, vyrovnala by negatívny rekord Wendy Holdenerovej medzi aktívnymi pretekárkami. Tá bola v sezóne 2018/2019 na pódiu osemkrát bez toho, aby vyhrala.

O tom, že sa Slovenka blíži k takémuto zápisu, hovoril dokonca aj moderátor počas piatkového žrebu štartových čísel v Kranjskej Gore.

Vlhovej asistent trénera Matej Gemza hovorí, že osobne o tejto štatistike nikdy nepočul a v tíme nič podobné neriešia. Séria bez víťazstva ako taká však zrejme témou je. „Hnevá

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Lyžovanie

Mikaela Shiffrinová

Petra Vlhová

Vlhová newsletter

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie