Ráno s NHL: Gajan nie je Godla. Expert mu predpovedá prvé dve kolá draftu

Adam Gajan. Foto - TASR/AP
Adam Gajan. Foto – TASR/AP

Dobré ráno,

Adam Ružička odohral v noci len 7 minút a 52 sekúnd, čo bol jeho druhý najnižší čas na ľade v sezóne. Slovenský útočník nebodoval v šiestom zápase za sebou, Calgary prehralo v Chicagu 3:4 po predĺžení. Martin Fehérváry mal štyri hity pri výhre Washingtonu 1:0 nad Columbusom.

Chicago a Columbus sú dva najhoršie tímy v lige a rady by si tieto pozície udržali, pretože zvyšujú ich šancu získať na drafte Connora Bedarda.

Kanaďan bol najväčšou hviezdou majstrovstiev sveta do 20 rokov, no na turnaji zaujali aj ďalší hráči vrátane slovenského brankára Adama Gajana. Odborník na mladých hráčov a draft Corey Pronman z The Athletic očakáva, že si Gajana vyberú v prvých dvoch kolách.

Jedným z tímov, ktoré použijú vysoký výber na brankára, bude Montreal. Denníku N to povedal expert na Canadiens Arpon Basu.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa každý deň venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.

Aj Štrbák vyzerá ako budúci hráč NHL

Prvé dve kolá draftu sú veľká vec, pretože brankári to majú na drafte ťažšie. V histórii NHL sa konalo 60 draftov. Kluby si vybrali v prvom kole len 68 brankárov, v druhom ich bolo 108. Jedným z nich je Slovák Peter Budaj, ktorého v roku 2001 draftovalo Colorado zo 63. miesta.

V priemere draftovali v prvých dvoch kolách 2,93 brankára. Na taký vysoký draft teda musíte patriť vo svojom ročníku k trom najlepším na svete. Vlani si kluby v prvom kole nevybrali nikoho a v druhom kole dvoch brankárov, rok predtým boli vybraní dvaja brankári v prvom kole, no v druhom kole žiadny.

Donedávna neznámy brankár Gajan sa stal najlepším brankárom majstrovstiev sveta do 20 rokov, preto Pronmanova predpoveď nemusí byť nereálna. Hoci netreba zabudnúť na prípad Denisa Godlu, ktorému pred ôsmimi rokmi ani cena pre najužitočnejšieho hráča MS do 20 rokov nestačila na draft.