Denník N

Malý glóbus nie je pre Vlhovú prioritou a na majstrovstvá sveta bude trénovať o level nižšie. Na to sa sústredíme, vraví jej brat

Foto - TASR/Martin Baumann
Foto – TASR/Martin Baumann

Petra Vlhová obsadila v obrovskom slalome v Kranjskej Gore štvrté miesto, vyhrala Mikaela Shiffrinová.

Keď prišla Petra Vlhová do cieľa prvého kola obrovského slalomu v Kranjskej Gore, vedela, že ho opäť nevyhrá a bude musieť doháňať pomerne výraznú stratu na Mikaelu Shiffrinovú. Američanka viedla až o 0,87 sekundy.

Strata bola stále pomerne veľká aj na pódiové umiestnenie. Tretia najrýchlejšia Valerie Grenierová strácala 0,39 sekundy.

Po prvom kole patrila Vlhovej siedma priečka. Na trať druhého kola sa teda vydala na svoje pomery skoro. Cieľ bol jasný – zájsť najrýchlejšie druhé kolo a veriť, že to bude stačiť aspoň na tretie miesto.

Na medzičasoch zvyšovala svoj náskok. Hlásateľ upozorňoval, že ak by sa opäť dostala na druhé či tretie miesto, vyrovnala by negatívny rekord Wendy Holdenerovej, ktorá bola v sezóne 2018/2019 medzi najlepšou trojicou osemkrát. Ale ani raz nezvíťazila.

Prvá časť plánu sa podarila. Keď prišla Vlhová do cieľa, časomiera ukazovala najrýchlejšie kolo. Už len zostávalo čakať na ďalšie pretekárky a na to, na aké umiestnenie to napokon bude stačiť.

Vlhová je trochu nahnevaná

Slovenská pretekárka prekonala Saru Hectorovú, Lara Gutová-Behramiová však bola v súčte kôl rýchlejšia. Pomalšie v cieli boli Marta Bassinová aj Valerie Grenierová, ktorá vyhrala sobotné preteky v Kranjskej Gore. V súčte kôl bola rýchlejšia aj Federica Brignoneová. Vlhová sa tak držala stále na tretej priečke.

Zostávala už len jediná pretekárka. Mikaela Shiffrinová, líderka svetového pohára.

Za posledné týždne neustále počúvala jedno číslo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Lyžovanie

Mikaela Shiffrinová

Petra Vlhová

Vlhová newsletter

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie