Denník N

Týždňový newsfilter: Vražda v Michalovciach opäť obnažila Ficovu posadnutosť Čaputovou

Miesto vraždy na Ulici kpt. Nálepku v Michalovciach. Foto N - Peter Lázár
Miesto vraždy na Ulici kpt. Nálepku v Michalovciach. Foto N – Peter Lázár

1. Každá vražda je zlo. 2. Politici už majú plné hlavy volieb a aj sa tak správajú. 3. JUDr. Fico má novú definíciu trestného činu marenia referenda.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


 Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Každá vražda je zlo

Hneď na začiatku roka zavraždili 46-ročnú ženu v Michalovciach. Polícia rýchlo zadržala podozrivého. Je ním 18-ročný mladík z miestnej osady. Motívom boli peniaze.

Stalo sa nevyhnutné. Pre mužov pôvod sa rozpútalo nové kolo protirómskych útokov.

Tradične sa na téme snaží priživiť ĽSNS. Jej predseda zvolal prívržencov na zhromaždenie, ktoré sa v Michalovciach uskutočnilo v nedeľu. Napriek napätiu prebehlo bez incidentov.

Na námestie prišli aj stovky miestnych Rómov, ktorí chceli dať najavo, že sa im nepáči, že ich automaticky považujú za spoluvinných a fašisti z nich všetkých chcú pre čin jedného znova spraviť terč nenávisti. Druhú polovicu účastníkov okrem miestnych, čo si iba chceli uctiť obeť, tvorili aj Kotlebovi fanúšikovia. Keď na pódiu vystúpil ich favorit, miestni rómski lídri radšej búriacich sa členov svojej komunity z námestia poslali preč.

Napriek tomu, že miestni Rómovia nedokázali formulovať svoje názory, je to jeden z mála prípadov, keď sa dokázali prejaviť v takomto počte.

Čo Robert Fico nechápe. Ku Kotlebovi sa v burcovaní vášní pridal aj jeho extrémistický kolega Robert Fico. Obzvlášť ho trápi, že kým

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

LGBTI+

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Referendum o predčasných voľbách

Robert Fico

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie