Ráno s NHL: V Montreale vedia, čo robia. Ja som nedal gól 17 zápasov, hovorí Nagy

Ladislav Nagy. Foto - TASR
Ladislav Nagy. Foto – TASR

Dobré ráno,

Montreal prehral s New Yorkom Islanders 1:2 a Juraj Slafkovský odohral zápas bez výraznejších momentov. Tretí raz v sezóne sa dostal cez 15 odohraných minút, pripísal si jednu strelu a jeden hit.

V prestávke po 1. tretine popri zostrihoch zápasov NHL ukazovali v kanadskej televízii Sportsnet aj zostrihy gólov 14-ročnej slovenskej hokejistky Nely Lopušanovej. Označili ju za najväčšiu hviezdu majstrovstiev sveta do 18 rokov.

Slafkovský nebodoval už 14 zápasov: naposledy získal asistenciu 14. decembra proti Ottawe. Podobnú sériu zažil v NHL aj Ladislav Nagy.

V noci zo Slovákov bodoval Tomáš Tatar, ktorý gólom pomohol New Jersey k víťazstvu 5:2 nad Los Angeles.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa každý deň venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania. Môžete ho odoberať aj e-mailom.

Ladislava Nagya draftovali St. Louis Blues v roku 1997 zo 177. miesta a pred štartom v NHL si na severoamerický hokej zvykal v juniorskej QMJHL aj na farme v AHL. Juraja Slafkovského si Montreal vybral vlani z 1. miesta a medzi najlepších naskočil na ľad po pôsobení vo Fínsku.

„V Montreale je naňho vyvíjaný obrovský tlak, čo mu ako nováčikovi určite nezávidím,“ hovorí Nagy, ktorý v štyroch kluboch NHL odohral 435 zápasov a nazbieral 311 bodov.

„Pamätám si, že vo Phoenixe, kde som pôsobil najdlhšie, nás po rozkorčuľovaní pred zápasom čakali možno dve-tri kamery. Mesto zďaleka nežilo hokejom tak, ako je to v Kanade v Toronte alebo Montreale, kde ich bolo desať, pätnásť. Hráčom kladú všelijaké otázky a musia si dávať veľký pozor, čo povedia. Keby ‚Slafo‘ vypustil z úst niečo zlé, tak ho