Denník N

Ráno s NHL: Hráči strácajú svaly a nemôžu zaspať. Odborníci o problémoch, ktorým čelia hokejisti po sezóne

Tomáš Tatar počas letnej prípravy. Foto – Health & Performance
Tomáš Tatar počas letnej prípravy. Foto – Health & Performance

Dobré ráno,

mnohí hokejisti počas sezóny strácajú svaly a percento ich telesného tuku narastá. Po nej však prichádzajú ďalšie problémy. Niektorí nemôžu zaspať v podvečerných hodinách, majú doráňané telo a sú blízko k podvýžive.

Preto sa prvá časť letnej prípravy zameriava výlučne na to, aby si hráči oddýchli. Až potom prichádzajú postupné kroky, ktoré hráčov pripravia na ďalšiu sezónu .

V NHL boli v noci na programe len dva zápasy a Slováci v nich nehrali.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa každý deň venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania. Môžete ho odoberať aj e-mailom.


Predstavte si mesiac úplného oddychu, ktorý je vyplnený akupunktúrou, saunami a teplými kúpeľmi. Samozrejmosťou sú masáže, strečing, pilates, čas na meditáciu či jógu. A najdôležitejšia voľnočasová náplň – spánok, veľa spánku. Všetky aktivity sú povinné, s cieľom oddýchnuť si tak veľmi, ako je to len možné.

Môže to vyzerať ako ideálny scenár štvortýždňovej dovolenky, hovoríme však o pracovnom období zo života niektorých profesionálnych hokejistov. Dôkladné dodržiavanie jednotlivých procedúr je často nevyhnutné a zďaleka nie také idylické, ako by sa mohlo zdať na prvé počutie.

Prečo sú relax a dlhá regenerácia pre hokejistov také dôležité a v čom môžu byť zákerné? „Po sezóne sú telá hokejistov v takom zlom stave, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Radíme športovcom

Ráno s NHL

Športová veda

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie