Denník N

Newsfilter: Aj Hlas chce referendum, ale len natoľko, aby ho neúspech nepoškodil

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Pellegrini nechá bojovať Fica. 2. OĽaNO žije skôr vo fantazijnom ako v reálnom svete. 3. Najväčšia diera je Prievidza. Alebo Trebišov?

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Pellegrini nechá bojovať Fica

Vzhľadom na to, že do referenda o zmene ústavy, ktorá by umožnila predčasné voľby, zostáva už len deväť dní, sme svedkami dosť mdlej kampane. Iste, sem-tam vidno nejaký bilbord, množia sa aj výzvy, aby ľudia prišli skoncovať s vládou, ktorá nepomáha so zvyšujúcimi sa cenami energií či školských obedov, ale inak nuda.

Ak je na kampani niečo zaujímavé, nie je to ani tak pasivita strán, ktoré donedávna podporovali Hegerovu vládu. Tie predčasné voľby buď nechcú, a tak nemajú záujem na zvyšovaní účasti, prípadne rátajú s tým, že sa vec vyrieši v parlamente. Dôležitejšie je skôr to, ako k hlasovaniu pristupujú opoziční rivali (a aj prípadní partneri) Smer a Hlas.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hlas

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie