Denník N

Týždňový newsfilter: Heger s Matovičom sa už lúčia, ale vysvetlenie znie ako balamutenie voličov

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Aký by malo zmysel voliť Hegera, ak by bol výťahom pre Matoviča? 2. Babiš aj Pavel dostali druhú šancu, ale len druhý z nich ju využil tak, aby si zaslúžil byť prezidentom. 3. Po takomto týždni by sa možno Hegerovi uľavilo, keby nebol premiérom.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Roman Pataj 

1. Aký by malo zmysel voliť Hegera, ak by bol výťahom pre Matoviča?

Igor Matovič aj Eduard Heger zhodne odhadujú, že sa na 70 až 80 percent rozídu a v politike budú pokračovať každý svojou cestou. Zároveň však tvrdia, že ak sa aj rozdelia, bude to v dobrom a ďalej budú spolupracovať.

Možnosť spolupráce v akejsi budúcej koalícii demokratických strán spomínajú obaja. Heger však neprezradil, či sa vidí v projekte Mikuláša Dzurindu, alebo v KDH, prípadne niekde inde. Napríklad vo vlastnej strane.

Predseda OĽaNO okrem toho predpokladá, že voľby budú už tento rok. Premiér v demisii sa síce snaží získať v parlamente novú väčšinu, ale Boris Kollár mu aj v nedeľu odkázal, že ju podporí, len ak sa dohodnú na najneskôr septembrovom termíne volieb.

Dokonca ani samotný Matovič sa zatiaľ Hegerovi nepodpísal na zoznam poslancov, ktorí mu sľubujú podporu. Okrem neho to z klubu OĽaNO neurobil iba György Gyimesi. Predseda strany tvrdí, že svoj podpis pridá, ale chce byť posledný.

Znie to ako podfuk.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Babiš

Ceny energií

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie