Denník N

Newsfilter: Slovensko je niekde medzi húfnicou Zuzana na ukrajinskom fronte a oslavou v Poltári

Na spomienkovú akciu prišli aj priaznivci Ruska. Foto - poltár.sk
Na spomienkovú akciu prišli aj priaznivci Ruska. Foto – poltár.sk

1. Spasiba, hovoril starosta Poltára Putinovým vyslancom. 2. Hirman odrážal útoky Sulíka a Matoviča. 3. Svedok je potrestaný, vinníci sú voľní.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Spasiba, hovoril starosta Poltára Putinovým vyslancom

Kým svet zdesene počítal civilné obete ruského útoku na panelák v meste Dnipro a slovenská armáda odovzdávala Ukrajine poslednú z ôsmich húfnic Zuzana, v malom okresnom meste na juhu stredného Slovenska sa predvádzal paralelný vesmír.

Tamojší čerstvý primátor mestečka Poltár Peter Sitor – mladý kickboxer vyzbrojený školou života a praxou z Anglicka, usporiadal oslavy výročia oslobodenia svojho mesta a pozval na ne predstaviteľov ruského veľvyslanectva.

Tí aj prišli, pretože vďačne využijú každú z mála príležitostí, keď si pred reprezentantmi Putinovho Ruska niekto nezapcháva nos. Väčšina civilizovaného sveta prestala posielať pozvánky na ruské ambasády už odkedy Rusko vtrhlo na Ukrajinu, ale Peter Sitor má zjavne svoju vlastnú predstavu o civilizácii.

Akú, to sa z tých fráz, čo dokázal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie