Denník N

Newsfilter: Heger to vzdal, môžete premýšľať, koho budete voliť v septembri

Eduard Heger a Richard Sulík. Foto - TASR
Eduard Heger a Richard Sulík. Foto – TASR

1. SaS povedala definitívne nie, vedia sa dohodnúť aj bez Fica a Pellegriniho. 2. Antikampaň postavená na Babišovom pôvode je nechutná. 3. Duraya si prišiel uctiť aj Orbán.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. SaS povedala definitívne nie, vedia sa dohodnúť aj bez Fica a Pellegriniho

Eduard Heger priznal, že jeho snaha o vytvorenie novej väčšiny v parlamente zlyhala. Novú 76 nevytvorí a začne rokovať o predčasných voľbách. V stredu sa chce stretnúť so Sme rodina, Za ľudí a s SaS, aby sa dohodli na ďalšom postupe.

Premiér v demisii to oznámil, keď svoje stanovisko, ktorým vylúčila ďalšie rokovania, zverejnila SaS. V tej chvíli bolo jasné, že už naozaj nemá žiadny zmysel tváriť sa, že existuje akákoľvek šanca.

Aktuálne je najpravdepodobnejšie, že sa voľby uskutočnia v septembri. Smer, Hlas aj fašisti síce žiadajú jún a tento mesiac preferuje aj Boris Kollár, ale on je ochotný pristúpiť na kompromis.

Ako obísť Fica a čo je najpravdepodobnejší scenár. Snaha Hegera

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie