Denník N

Svetový newsfilter: Novinári telefonovali s vojakmi, ktorí útočili na Dnipro. Ukrajinci im sľubujú odplatu

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

ruskí predstavitelia sa znovu vyhrážajú Západu jadrovou vojnou, no medzičasom pokračujú v krvavých útokoch na civilnú infraštruktúru. Spojené štáty však podľa amerických novinárov ruské hrozby už neberú tak vážne a začínajú mať pocit, že aj útoky na Kryme, ktoré doteraz považovali za zbytočnú eskaláciu, môžu mať zmysel.

Predstavitelia USA si myslia, že Vladimir Putin musí cítiť, že Krym, ktorý ilegálne anektoval, je ohrozený. Potom by sa oslabila aj jeho pozícia pri prípadných rokovaniach. Od toho sme však ešte ďaleko a namiesto pozitívnych správ o pokroku pri ukončení vojny sa zatiaľ Ukrajina musí vyrovnávať s udalosťami, ako bol útok na obytný dom v Dnipre.


Európa: Kto môže za útok v Dnipre

Na zoznam ukrajinských miest, kde sa po 24. februári odohrali mimoriadne krvavé ruské útoky, pribudlo minulú sobotu ďalšie meno – Dnipro.

Ruská raketa tam zasiahla bytovku, úplne zničila jej dva vchody a zabila najmenej 45 ľudí. Od útoku prešiel takmer týždeň a zaujímavé je, čo nasledovalo. Ukrajinská tajná služba zverejnila mená šiestich Rusov, ktorí sú zaň podľa nej zodpovední.

A novinárom sa s nimi podarilo spojiť.

O čo ide: Vojaci patria do 52. pluku bombardovacieho letectva a ukrajinská tajná služba SBU im sľubuje odplatu za vojnové zločiny.

Keď sa s nimi spojili investigatívni novinári z ruského servera iStories, viacerí

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Čína a Taiwan

Joe Biden

Svetový newsfilter

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Volodymyr Zelenskyj

Svet

Teraz najčítanejšie