Denník N

Newsfilter: Predstavme si, že by chcel Fico zostať pri moci o deväť mesiacov dlhšie

Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto N - Tomáš Benedikovič
Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Prezidentka sa vzdala. 2. Matovič ukazuje, ako to bude vyzerať minimálne do septembra. 3. Pellegrini s Ficom ďakujú, zabudnime na záchranu Hegera. 

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Prezidentka sa vzdala 

Prezidentka Zuzana Čaputová oznámila, že ak sa politické strany dohodnú na predčasných voľbách, nechá dovládnuť Eduarda Hegera aj do septembra. Vyhlásila to len pol hodinu pred začiatkom stretnutia lídrov bývalých koaličných strán OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí, ktorí sa tak mohli v pokoji pustiť do rokovania.

Ak prezidentka posväcuje predlžovanie tejto agónie, priznáva, že sa jej už s nimi nechce doťahovať a nerada by prebrala politickú zodpovednosť za chaos, ktorého nie je strojcom.

Uľahčila život sebe i Hegerovi, ale iný rozumný dôvod, prečo to naťahovať, neexistuje.

Toľko láskavosti. Ak by prezidentka trvala

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie