Denník N

Newsfilter: Len si predstavme rozdelenie OĽaNO na áčko a béčko

Bilbord OĽaNO pred voľbami, ktoré Igor Matovič vyhral a porazil Smer Roberta Fica. Foto N - Tomáš Benedikovič
Bilbord OĽaNO pred voľbami, ktoré Igor Matovič vyhral a porazil Smer Roberta Fica. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Existuje človek, podľa ktorého môže Heger vyhrať voľby. 2. Je to málo, ale možno viac ako po voľbách. 3. Sedemdesiatšestka nevyšla, tak skúsme deväťdesiatku.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Vo svete, kde môže Heger vyhrať

Slovenským politikom sa dá vyčítať všetko možné, len nie nedostatok fantázie. Najnovšie k nim svojou troškou prispel šéf poslaneckého klubu Obyčajných ľudí Michal Šipoš, ktorý už otvorene hovorí to, čo pred pár dňami naznačil Igor Matovič. OĽaNO sa vraj pravdepodobne rozdelí na dve hnutia: jedným bude pôvodné OĽaNO, ktoré bude konzervatívnejšie a ktorého agendou zostane aj protikorupčná politika; druhým má byť nový subjekt Eduarda Hegera, akési SDK 2, v ktorom sa pokúsi spojiť demokratické stredopravicové politické strany.

To je priam geniálny nápad najmä z hľadiska toľko vzývaného spájania síl, ktoré pre nedostatok vhodnejších výrazov zo zotrvačnosti nazývame demokratickými.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

LGBTI+

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

OĽaNO

Komentáre

Teraz najčítanejšie