Denník N

Newsfilter: Len si predstavme rozdelenie OĽaNO na áčko a béčko

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Existuje človek, podľa ktorého môže Heger vyhrať voľby. 2. Je to málo, ale možno viac ako po voľbách. 3. Sedemdesiatšestka nevyšla, tak skúsme deväťdesiatku.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Vo svete, kde môže Heger vyhrať

Slovenským politikom sa dá vyčítať všetko možné, len nie nedostatok fantázie. Najnovšie k nim svojou troškou prispel šéf poslaneckého klubu Obyčajných ľudí Michal Šipoš, ktorý už otvorene hovorí to, čo pred pár dňami naznačil Igor Matovič. OĽaNO sa vraj pravdepodobne rozdelí na dve hnutia: jedným bude pôvodné OĽaNO, ktoré bude konzervatívnejšie a ktorého agendou zostane aj protikorupčná politika; druhým má byť nový subjekt Eduarda Hegera, akési SDK 2, v ktorom sa pokúsi spojiť demokratické stredopravicové politické strany.

To je priam geniálny nápad najmä z hľadiska toľko vzývaného spájania síl, ktoré pre nedostatok vhodnejších výrazov zo zotrvačnosti nazývame demokratickými.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

LGBTI+

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

OĽaNO

Komentáre

Teraz najčítanejšie