Zápas v Saudskej Arábii: Videli sme červenú kartu a deväť gólov, ale hlavne Ronalda s Messim

Cristiano Ronaldo a Lionel Messi pred priateľským zápasom. Foto - TASR/AP
Cristiano Ronaldo a Lionel Messi pred priateľským zápasom. Foto – TASR/AP

Predstava futbalových fanúšikov, či už pred pár mesiacmi, ale aj rokmi, bola zrejme iná. Napriek tomu koniec kariéry dvoch najväčších futbalových hviezd tejto generácie vyzeral nasledovne.

Cristiano Ronaldo ako kapitán výberu dvoch najlepších saudskoarabských tímov – Al Nassr a Al Hilal, a Lionel Messi ako hviezda na vrchole v drese Paríža Saint-Germain. Jeden na periférii futbalu, druhý stále medzi najlepšími.

Práve preto priateľský zápas týchto tímov patril k najočakávanejším futbalovým udalostiam po skončení majstrovstiev sveta vo futbale. Azda najvirálnejším momentom bol ten pred zápasom, keď sa Ronaldo s číslom 7 a Lionel Messi s číslom 30 pozdravili a objali.

A po zápase musel bývalý futbalista Gary Lineker konštatovať: „Messi aj Ronaldo skórovali. Ako inak.“

Zápas, ktorý mal všetko

Cristiano Ronaldo dostal v 11. minúte loptu a dal populárne „husličky“ protihráčovi. Štadión sa radoval, King Fahd International Stadium prežíval každý okamih, počas ktorého mal nový miestny obľúbenec loptu.

Ronaldo hral ako vždy, naplno, akoby šlo o finálne MS a nie priateľský zápas Rijád All-Stars. Ten bol súčasťou saudskoarabského festivalu známeho ako Rijád Seasons. Dal dva góly – prvým vyrovnal na 1:1 po otvorení skóre Lionelom Messim, potom dal aj na 2:2. Padlo ďalších 5 gólov, Neymar nedal penaltu, Juan Bernat dostal červenú kartu.

Ronaldo striedal hneď po 60. minúte, Messi o minútu neskôr, Paríž napokon vyhral 5:4.. Zápas mal všetko. Keby to nebol len priateľský zápas, ale napríklad duel Ligy majstrov, stal by sa okamžitou klasikou.