Denník N

Ľudia nie sú takí hlúpi, ako si pán Babiš myslí, hovorí Pavlova volebná manažérka

Foto - Tomáš Hrivňák/Deník N
Foto – Tomáš Hrivňák/Deník N

Po sčítaní hlasov v prvom kole pozval Petr Pavel na pódium svoju volebnú manažérku Pavlu Nýdrle, ktorú spolu s jej manželom Michalom označil za ľudí, ktorí stoja za jeho úspechom. „Mne je nesmierne ľúto, že pán Babiš pracuje so strachom ľudí,“ hovorí Pavla Nýdrle o doterajšom priebehu kampane pred druhým kolom. Očakáva, že budúci týždeň bude „ešte hnusnejší“.

Určite ste čakali, že druhá časť kampane bude ostrá, Petr Pavel sa na ňu dokonca tešil. Deň po sčítaní výsledkov mi povedal, že to bude pár hnusných vecí. Počítali ste však aj s takým variantom, že vám Babiš z kandidáta urobí vojnového štváča?

Počítali sme s tým, že to bude hnusné. A ja si myslím, že budúci týždeň bude ešte hnusnejší.

Máte na to nejaké indície? Viete, čo sa na neho chystá?

Celú kampaň nám priebežne chodia informácie o rôznych útokoch a témach tých útokov. My sa na to pripravujeme a vyčkávame.

Budete konkrétna?

My sme o pripravovaných útokoch konkrétne informovali na tlačovke pred Vianocami. Tam sme explicitne zmienili tri oblasti útokov: rozvod s prvou manželkou, ukradnutý kufrík, teda útok ohľadom údajného bezpečnostného rizika, a napojenie na Rusko.

Témy viete, ale konkrétnu formu nikdy. Vlastne čakáte, aká tá forma bude. Útoky chodia alebo prídu a my chceme zachovať pokojnú hlavu a reagovať správne.

A teraz? Viete niečo o ďalších chystaných útokoch?

Stále sa k nám vracajú témy z tlačovky v decembri. Je možné, že dôjde k ich posilneniu. Pán Babiš vytiahol tému vojaka a vojny. Keď mám hovoriť o debate v Blesku, zdá sa mi úsmevné, ako pán Babiš povedal, že je za mier a že tie bilbordy zreviduje. Povedala by som, že tým tú tému ešte posunul.

V akom zmysle? 

Babiš tým

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Babiš

Petr Pavel

Rozhovory

Svet

Teraz najčítanejšie