Denník N

Newsfilter: Heger vie, kde sa najviac pomýlili. Na Žilinku dopláca spravodlivosť

Generálny prokurátor Maroš Žilinka. Foto N - Tomáš Benedikovič
Generálny prokurátor Maroš Žilinka. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Prezidentka sa obula do paragrafu 363, pošle ho na Ústavný súd. 2. Referendum: 224 slov v otázke, 10-miliónová cenovka, nulová šanca na úspech. 3. A čo by ste urobili vy, keby sme boli vo vojne? 

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Prezidentka sa obula do paragrafu 363, pošle ho na Ústavný súd

Donedávna poslanec Sme rodina Martin Borguľa je jedným z tých šťastlivcov, ktorí sa dostali do pozornosti generálneho prokurátora Maroša Žilinku a jeho čarovnej paličky nazývanej aj paragraf 363, ktorej mávnutím sa rozplynú obvinenia aj šanca súdov rozhodnúť o vine a nevine.

Borguľu obvinili na jar minulého roku z úplatku vo výške 50-tisíc eur, ktorý údajne poskytol bývalému policajtovi NAKA Mariánovi Kučerkovi za to, aby „zahladil“ jeho vyšetrovanie v prípade Bratislavskej vodárenskej spoločnosti.

Video: Źilinka zrušil obvinenie Martinovi Borguľovi, pred otázkami ušiel (Autor – TASR.TV)

Borguľa najprv v prípade vystupoval ako poškodený svedok, lebo tvrdil, že Kučerka ho vydieral pred komunálnymi voľbami v roku 2018, a keďže nechcel, aby mu to pokazilo kampaň či aby jeho rodina zažila šok v podobe zásahu NAKA, radšej zaplatil. Vydieranie neohlásil, lebo vraj nemal komu, keďže ho vydieral príslušník polície.

Kučerka je známa firma

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie