Denník N

Týždňový newsfilter: Čím dlhšie táto vláda zotrvá pri moci, tým horšie dopadnú voľby

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Fico má čo oslavovať. 2. Kedy budú voľby. 3. Žilinka chce byť prvý.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Fico má čo oslavovať

Na sobotňajšom referende o zmene ústavy, ktorá by umožnila vyhlásiť predčasné voľby referendom alebo uznesením parlamentu, sa zúčastnilo vyše 27 percent oprávnených voličov, takmer 1,2 milióna ľudí, a 97 percent z nich odpovedalo na referendovú otázku kladne.

Čokoľvek si myslíme o predsedovi Smeru a sobotňajšom referende, nedá sa ignorovať, že ide o úspech Roberta Fica, prehru vládnej koalície a predzvesť vývoja v najbližších parlamentných voľbách.

Zľahčovanie, manipulatívna interpretácia výsledkov ani obmedzená kapacita porozumieť ťažším počtom ako 2 + 2 na tom nič nezmení.

Málo alebo veľa?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie