Denník N

Zoznámme sa s bývalým voličom Igora Matoviča

Kampaň OĽaNO pred voľbami 2020. Foto N - Tomáš Benedikovič
Kampaň OĽaNO pred voľbami 2020. Foto N – Tomáš Benedikovič

Vie, že zlyhal. Fatálne sa pomýlil a tomuto sa už nechce vystavovať.

Zoznámme sa s bývalým voličom Igora Matoviča. Pretože už nebude voliť. To by celkom sedelo s predpokladmi a odhadmi.

Tento konkrétny volič sa vyjadril, že už nikdy nebude voliť. Nebude sa on už viac na tomto celom zúčastňovať. Nie preto, že by si radšej želal nedemokratický režim, alebo preto, že ešte nie je v ponuke nový populista.

Tento človek, ktorý naposledy hodil hlas Matovičovi, je sklamaný a hanbí sa. Je zneistený a prestal dôverovať svojmu úsudku. Alebo ešte inak. Vie, že zlyhal. Fatálne sa pomýlil a tomuto sa už nechce vystavovať, je to zlý pocit pre muža, ktorý má päťdesiat a ktorému sa to v minulosti nestávalo, aspoň nie pri jednoduchých rozhodnutiach, ako sú voľby.

Bývalý volič Igora Matoviča je aj bývalý volič SDKÚ. Tak ako v minulosti prispel k tomu, že sme odstránili Mečiara, chcel napomôcť, aby sme amputovali Fica. Bývalý volič si to veľmi prial a vyhodnotil si, že s Matovičom je najväčšia šanca. Tak ho volil. Za Dzurindu to fungovalo, teraz už nie. Nechápe, čo sa stalo.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dnes píše

Texty múdrych ľudí, ktorých redakcia poprosila, aby pravidelne písali o tom, čo práve teraz považujú za dôležité, spôsobom, ktorý sa im zdá práve teraz najvhodnejší.

Igor Matovič

Komentáre

Teraz najčítanejšie